Skip to main content

Amerykański film antyaborcyjny już w polskich kinach


Od 1 listopada w polskich kinach wyświetlany jest film Nieplanowane, który opowiada historię opartą na prawdziwych wydarzeniach z życia Abby Johnson. Johnson pięła się po szczeblach kariery w największej aborcyjnej sieci w Stanach Zjednoczonych – Planned Parenthood. W końcu z przerażeniem zrozumiała, co tak naprawdę robi się w tej klinice – że nie usuwa się „zlepka komórek”, ale morduje nienarodzone dzieci.

W kwietniu tego roku, kiedy film dopiero wchodził na ekrany kin w Stanach Zjednoczonych, na portalu PCh24.pl opublikowano mój tekst na jego temat. Przytaczam w nim m.in. wypowiedź samej Johnson: „świeckie media karmią nas fałszywą narracją, która mówi nam, że przemysł aborcyjny jest bezpieczny i zapewnia wysokiej jakości opiekę zdrowotną dla kobiet. (...) Jedynym sposobem skutecznego zwalczania tego mitu jest wyjawienie prawdziwych historii i prawdziwego horroru, jaki rozgrywa się za murami klinik”.

Unplanned napotkał problemy już w fazie realizacji w USA, a potem w dystrybucji, ale odniósł sukces kasowy. Także w Polsce pojawiły się feministyczne ataki na ten film jeszcze przed jego premierą. Jeśli ktoś zastanawia się, czy pójść do kina, może mój tekst, który odnotowuje również reakcje na film recenzentów, pomoże mu podjąć decyzję: „Mimo prób cenzury antyaborcyjny film Unplanned odnosi sukces kasowy”.


Comments

Popular posts from this blog

Najnowszy BookTube w "Kultywatorze". Tym razem o filozofii i dzieciach oraz nowa biografia autorstwa Wojciecha Wencla

Z jakiegoś powodu nie można odtworzyć nagrania, ale wciąż można je zobaczyć na portalu PCh24.pl: PILIPIUK, PORZEZIŃSKI, OBARA || MARSZ PORNOGRAFII PRZEZ KULTURĘ. TEŻ NA PRAWICY! - PCh24.tv – Prawa Strona Internetu

"Samotna pani z Dulwich" Maurice'a Baringa już zapowiadana na stronie Wydawnictwa Tyniec!

Na stronie Wydawnictwa Benedyktynów Tyniec jest już zapowiedź "Samotnej pani z Dulwich" Maurice'a Baringa w moim przekładzie. Książka ukazuje się w ramach Biblioteki Christianitas. Mam nadzieję, że wkrótce ten piękny utwór będzie można już nabyć i przeczytać wreszcie po polsku. A tymczasem można zobaczyć okładkę, która moim zdaniem jest po prostu piękna i przeczytać opis oraz fragment samego utworu. Szczegóły na stronie wydawnictwa Tyniec:  Samotna pani z Dulwich (tyniec.com.pl)

BookTube: O feministkach i "Największych kłamstwach XXI wieku", czyli polski Wierchowieński łże jak pies