Skip to main content

Kilka wybranych nowych tekstów z portalu „Fronda”


Na stronie „Frondy” pojawiło się ponownie kilka moich krótkich tekstów na różne tematy. Abp Viganò znów zabrał głos. Tym razem ostro potępił projekt budowy w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich tzw. „Domu Rodziny Abrahama”, w którym upatruje nie tylko próbę zaciemnienia światła Chrystusa, ale także pomysł, który wzbudziłby zachwyt samych masonów. Więcej w tekście: „Abp Carlo Maria Viganò: Babilońskie przedsięwzięcie Watykanu”.

Włoski ateistyczny dziennikarz Eugenio Scalfari po raz kolejny wzbudza kontrowersje. Tym razem publikacją książkową, która jest zbiorem jego wywiadów z ojcem świętym. Książka, jak donoszą media, zawiera różne wypowiedzi, które podważają ortodoksyjność papieża Franciszka. Pytanie jednak, czy są one prawdziwe? Watykan musiał już parę razy dementować rewelacje Scalfariego, które wywoływały komentarze i zdumienie. W swoim artykuliku: „Scalfari znowu szokuje. Co papież mówił o komunistach” zwróciłem uwagę na jeden z omawianych w książce tematów.

Irlandia z kraju katolickiego, który uparcie bronił cywilizacji europejskiej, stacza się w otchłań barbarzyństwa, wprowadzając kolejne antycywilizacyjne ustawy i regulacje prawne. Okazuje się, że wśród pomysłów zmiany irlandzkiego prawa znalazła się także propozycja dekryminalizacji... kazirodztwa. O tej sprawie można przeczytać w moim tekście „Czy Irlandia zalegalizuje kazirodztwo?”

Wygląda na to, że zwolennicy ideologii gender nie liczą się z nikim ani z niczym. W amerykańskiej szkole w Illinois przegłosowano, że chłopcy podający się za dziewczyny mogą korzystać z żeńskich szatni i łazienek. Na brak jakiejkolwiek empatii ze strony proponentów LGBT, którzy forsują swoje „prawa”, zwrócił uwagę amerykański dziennikarz Matt Walsh. O tym w artykuliku „Chłopcy mogą przebierać się z dziewczynami – decyduje rada szkoły”.

Święty sprzed prawie tysiąca lat stał się inspiracją dla amerykańskiego ruchu, który powstał w reakcji na aferę homoseksualnego molestowania wśród duchowieństwa, czego wstrząsającym przykładem była sprawa McCarricka. O tym można przeczytać w tekście: „Św. Piotr Damiani inspiruje w walce z homoseksualnym zepsuciem”.

I na zakończenie jeszcze jeden tekst, który mówi o rosnącej popularności edukacji domowej we Włoszech. Nowy trend jest odpowiedzią m.in. na spadek poziomu nauczania w szkołach publicznych, jak i szerzenie się ideologii gender, która dąży do zepsucia już najmłodszych. Można powiedzieć, że zagwarantowanie odpowiednimi ustawami czy wręcz zapisami w Konstytucji prawa do niezależnego od państwa szkolnictwa, jest tak naprawdę odpowiedzią na zagrożenia, jakie niosą ze sobą współczesne ideologie o charakterze totalitarnym. O tym w artykuliku: „Edukacja domowa coraz popularniejsza w Europie. Przypadek Włoch”.

Na portalu „Fronda” można przeczytać również inne krótkie teksty mojego autorstwa, oprócz tych wymienionych powyżej. Zachęcam do lektury.

Comments

Popular posts from this blog

Premiera! Nowa książka w moim przekładzie!

S ą już egezmplarze autorskie "Świątobliwych zdrad". Książka, której autorką jest Martha Alegria Reichmann de Valladares, ukazała się nakładem Wydawnictwa AA w moim przekładzie. Rzecz smutna, bo mówiąca o korupcji na najwyższych szczeblach hierarchii watykańskiej, o skandalu homoseksualnym i jego kryciu oraz o przyjaźni ambasadora Hondurasu i jego rodziny z wysoko postawionym w hierarchii watykańskiej duchownym, który ostatecznie zostawił wdowę po amabasdorze i jego córki na lodzie po wkręceniu ich w szwindel finansowy...

BookTube: O feministkach i "Największych kłamstwach XXI wieku", czyli polski Wierchowieński łże jak pies

Jane Austen: Gigant literacki nie tylko wśród kobiet

Na portalu „Christianitas” opublikowano kolejny szkic Josepha Pearce’a w moim przekładzie. Tym razem autor w swoim krótkim, acz treściwym tekście pisze o Jane Austen i jej znaczeniu w literaturze nie tylko angielskiej. Auto uważa, że spokojnie „można wymienić ją jednym tchem z Tołstojem, Dostojewskim i Dickensem. Niewielu w istocie dorasta jej do pięt pod względem czystego blasku jej dzieła i przenikliwych głębi, które sonduje”. Autor pisze też o stosunku wielkiej angielskiej pisarki do Kościoła katolickiego „w czasie, kiedy antykatolicka bigoteria i sekciarstwo stanowiły standardowe stanowisko w kulturze angielskiej”. O tym wszystkim i więcej można przeczytać w szkicu „Geniusz Jane Austen” . Photo by Paolo Chiabrando on Unsplash