Skip to main content

Kilka najnowszych krótkich tekstów na portalu „Fronda”


Z moich krótkich tekścików opublikowanych na portalu „Fronda” polecam przede wszystkim wiadomość o Brazylijczyku, który adoptował 42 dzieci, z których większość ocalała po nieudanych aborcjach. Toni Tavares de Mello przyznaje, że gdyby nie Bóg, nie byłby w stanie temu podołać. Więcej w artykuliku „Coś pięknego! Adoptował 42 dzieci z nieudanych aborcji”.

W Polsce wiele szumu wywołały kłamstwa o rzekomym pomyśle zakazu edukacji seksualnej, które potem jeszcze upowszechniano w parlamencie UE. Tymczasem w Wielkiej Brytanii katolicy zawiązali koalicję, by walczyć z przymusową edukacją seksualną dzieci w szkołach. Zamierzają też naciskać na samych biskupów Walii i Anglii, by wycofali swoje poparcie dla rządowego programu, który oznaczałby de facto demoralizację dzieci i młodzieży. O tym można przeczytać w tekście „Katolicy na Wyspach walczą z przymusem edukacji seksualnej”.

Zamęt w Kościele jest taki, że w różnych częściach świata biskupi głoszą rzeczy, które z ortodoksją katolicką wydają się nie mieć wiele wspólnego. Jak się okazuje z wyjawionej niedawno korespondencji między masońskim wielkim mistrzem a sekretarzem generalnym episkopatu Australii, tamtejsi biskupi aprobują przynależność katolików do masonerii, a nawet jakąś formę współpracy, pod warunkiem, że sami masoni nie są wrogo do Kościoła nastawieni. O tej bulwersującej sprawie można przeczytać tutaj: „Szok.Australijscy biskupi akceptują masonerię?!”

Mało kto pewnie w Polsce słyszał o muzułmańskich Ujgurach w Chinach, którzy są poddawani masowym represjom przez rząd Chin. Komuniści stosują najnowocześniejszą technologię w inwigilacji tamtejszej ludności. Co ciekawe, o tych prześladowaniach milczy nie tylko Watykan, ale także kraje muzułmańskie, które zdają się niewiele przejmować losem ich braci w wierze. Czy jest to dla nas ważne? Z pewnością. Dlaczego? Trochę na ten temat w artykuliku „Chiny prześladują Ujgurów, Watykan i świat islamu milczą”.
Oprócz tych wybranych, inne teksty podpisane moimi inicjałami można znaleźć na portalu „Fronda”. Zachęcam do lektury.

Comments

Popular posts from this blog

„W co wierzymy” – najnowsza książka Fultona J. Sheena już wkrótce w sprzedaży!

Jest już zapowiedź najnowszej książki abp. Fultona J. Sheena w moim przekładzie. Publikacja będzie nosiła po polsku tytuł W co wierzymy . Sam arcybiskup nazwał ją w tekście „encyklopedią” i faktycznie można ją czytać na wyrywki, by dowiedzieć się na przykład, czym są sakramenty albo co to są cuda, albo jaka jest nauka Kościoła o aniołach itp., itd. Moim zdaniem można też tę książkę określić jako „Mini wykłady o maxi sprawach”, by zapożyczyć tytuł od polskiego autora, gdyż faktycznie jest to zbiór krótkich tekstów o sprawach, które są istotne dla naszego życia, dla naszych relacji z bliźnimi i ze światem. Na przykład Sheen swoją „encyklopedię” zaczyna od fundamentalnego pytania o sens życia. Stąd książka nie jest przeznaczona jedynie dla katolików. Po tę publikację powinien sięgnąć tak naprawdę każdy, komu poważna refleksja nad życiem nie jest obca. Mogłaby ona nosić równie dobrze dziś prowokujący i jednoznacznie brzmiący tytuł „Twoje życie ma sens”. W oryginale książka w rzec...

"Samotna pani z Dulwich" Maurice'a Baringa już zapowiadana na stronie Wydawnictwa Tyniec!

Na stronie Wydawnictwa Benedyktynów Tyniec jest już zapowiedź "Samotnej pani z Dulwich" Maurice'a Baringa w moim przekładzie. Książka ukazuje się w ramach Biblioteki Christianitas. Mam nadzieję, że wkrótce ten piękny utwór będzie można już nabyć i przeczytać wreszcie po polsku. A tymczasem można zobaczyć okładkę, która moim zdaniem jest po prostu piękna i przeczytać opis oraz fragment samego utworu. Szczegóły na stronie wydawnictwa Tyniec:  Samotna pani z Dulwich (tyniec.com.pl)

Mówiąc krótko: Lektura na długie jesienne wieczory IV