Skip to main content

Pachamama zamiast św. Elżbiety i uściski od Syna Bożego na Boże Narodzenie


Święta Bożego Narodzenia w tym roku to niestety jakiś wirus i chorowanie, najpierw moje, a potem żony. Mimo wszystko spędziliśmy je bardzo miło w rodzinnym gronie, obdarowani ponad wszelkie miary, więc w sumie nie było tak źle.

Z moich tekstów, które w międzyczasie się ukazały, polecam tymczasem krótki artykulik o skandalicznych życzeniach wysyłanych przez organizację Franciscans International. Z doniesień mediów wydaje się, że franciszkanie nie widzą problemu, choć ich życzenia opatrzone wizerunkiem Najświętszej Panny spotykającej Pachamamę spotkały się z protestami katolików. Zresztą niech Państwo osądzą sami po lekturze tekstu „Pachamama w bożonarodzeniowych życzeniach franciszkanów”, który ukazał się na portalu PCh24.pl i jest też opatrzony stosownym wizerunkiem.

Na oktawę Bożego Narodzenia polecam także kolejny odcinek „Wiru” („The Vortex”) Michaela Vorisa, w którym założyciel Church Militant mówi o tajemnicy Wcielenia i tym, co to dla nas oznacza. Wideo w moim tłumaczeniu, jak zwykle, ukazało się na portalu PCh24TV.



Wszystkim Czytelnikom tego bloga składam najszczersze życzenia radości ducha z narodzenia Pana i by światło Chrystusa towarzyszyło Im nie tylko przez cały rok, ale i przez całe życie.

Comments

Popular posts from this blog

„W co wierzymy” – najnowsza książka Fultona J. Sheena już wkrótce w sprzedaży!

Jest już zapowiedź najnowszej książki abp. Fultona J. Sheena w moim przekładzie. Publikacja będzie nosiła po polsku tytuł W co wierzymy . Sam arcybiskup nazwał ją w tekście „encyklopedią” i faktycznie można ją czytać na wyrywki, by dowiedzieć się na przykład, czym są sakramenty albo co to są cuda, albo jaka jest nauka Kościoła o aniołach itp., itd. Moim zdaniem można też tę książkę określić jako „Mini wykłady o maxi sprawach”, by zapożyczyć tytuł od polskiego autora, gdyż faktycznie jest to zbiór krótkich tekstów o sprawach, które są istotne dla naszego życia, dla naszych relacji z bliźnimi i ze światem. Na przykład Sheen swoją „encyklopedię” zaczyna od fundamentalnego pytania o sens życia. Stąd książka nie jest przeznaczona jedynie dla katolików. Po tę publikację powinien sięgnąć tak naprawdę każdy, komu poważna refleksja nad życiem nie jest obca. Mogłaby ona nosić równie dobrze dziś prowokujący i jednoznacznie brzmiący tytuł „Twoje życie ma sens”. W oryginale książka w rzec...

"Samotna pani z Dulwich" Maurice'a Baringa już zapowiadana na stronie Wydawnictwa Tyniec!

Na stronie Wydawnictwa Benedyktynów Tyniec jest już zapowiedź "Samotnej pani z Dulwich" Maurice'a Baringa w moim przekładzie. Książka ukazuje się w ramach Biblioteki Christianitas. Mam nadzieję, że wkrótce ten piękny utwór będzie można już nabyć i przeczytać wreszcie po polsku. A tymczasem można zobaczyć okładkę, która moim zdaniem jest po prostu piękna i przeczytać opis oraz fragment samego utworu. Szczegóły na stronie wydawnictwa Tyniec:  Samotna pani z Dulwich (tyniec.com.pl)

Mówiąc krótko: Lektura na długie jesienne wieczory IV