Skip to main content

Abp Viganò staje w obronie chińskiego kardynała Josepha Zena


Na portalu PCh24.pl opublikowano mój krótki artykuł związany z kolejną odsłoną rozwijającego się konfliktu w sprawie porozumienia Watykan-Chiny. Tym razem kardynał Joseph Zen, były arcybiskup Hongkongu został skarcony przez nowego dziekana Kolegium Kardynalskiego – Kardynała Giovanniego Battistę Re. Kardynał Re wysłał list do kardynałów, w którym podważa twierdzenia chińskiego hierarchy dotyczące szkodliwości watykańskiego porozumienia, a wręcz mówi, że to porozumienie Watykanu z chińskimi komunistami jest m.in. kontynuacją linii Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Tymczasem kardynał Zen podkreśla, że prześladowania katolików w Chinach się nasiliły, a nie zmniejszyły, zaś chińskim komunistom nie zależy na kompromisie, ale na zniszczeniu Kościoła katolickiego. W sukurs chińskiemu dostojnikowi Kościoła przyszedł arcybiskup Carlo Maria Viganò, który skierował do kard. Zena list, w którym w ostrym tonie pisze o obecnej polityce Watykanu w relacjach z Chinami. O liście byłego nuncjusza apostolskiego w USA można przeczytać więcej na PCh24.pl: „Prześladowania katolików w Chinach. Abp Viganò staje w obronie kard. Josepha Zena”. Pytanie: czy list arcybiskupa kardynałowi pomoże, czy bardziej zaszkodzi, wziąwszy pod uwagę jego ostry ton i zawarte w nim sugestie.

Comments

Popular posts from this blog

Najnowszy BookTube w "Kultywatorze". Tym razem o filozofii i dzieciach oraz nowa biografia autorstwa Wojciecha Wencla

Z jakiegoś powodu nie można odtworzyć nagrania, ale wciąż można je zobaczyć na portalu PCh24.pl: PILIPIUK, PORZEZIŃSKI, OBARA || MARSZ PORNOGRAFII PRZEZ KULTURĘ. TEŻ NA PRAWICY! - PCh24.tv – Prawa Strona Internetu

"Samotna pani z Dulwich" Maurice'a Baringa już zapowiadana na stronie Wydawnictwa Tyniec!

Na stronie Wydawnictwa Benedyktynów Tyniec jest już zapowiedź "Samotnej pani z Dulwich" Maurice'a Baringa w moim przekładzie. Książka ukazuje się w ramach Biblioteki Christianitas. Mam nadzieję, że wkrótce ten piękny utwór będzie można już nabyć i przeczytać wreszcie po polsku. A tymczasem można zobaczyć okładkę, która moim zdaniem jest po prostu piękna i przeczytać opis oraz fragment samego utworu. Szczegóły na stronie wydawnictwa Tyniec:  Samotna pani z Dulwich (tyniec.com.pl)

BookTube: O feministkach i "Największych kłamstwach XXI wieku", czyli polski Wierchowieński łże jak pies