Skip to main content

Joseph Pearce o Aleksandrze Sołżenicynie


Portal „Christianitas” opublikował moje najnowsze tłumaczenie eseju Josepha Pearce’a. Tym razem Pearce pisze o Aleksandrze Sołżenicynie. Możemy w nim przeczytać m.in.:

„Pośród tej marksistowskiej zawieruchy urodziło się dziecko. Miało na imię Aleksander Sołżenicyn. Było w dużej mierze takie, jak każde inne dziecko rewolucji. Przeszło pranie mózgu z pomocą programu „edukacyjnego” Człowieka-Maszyny i stało się klonem systemu. Sołżenicyn walczył za Maszynę w czasie II wojny światowej, ubóstwiając Stalina, samozwańczego Człowieka ze stali, który był Panem Maszyny, i stał się świadkiem gwałcenia i plądrowania Prus jako części zemsty na Niemcach, dokonanej przez żądnego krwi Człowieka ze stali. Wówczas popełnił herezję krytykując Człowieka ze stali w liście do przyjaciela. Zadenuncjowany jako ten, który bluźni przeciw Człowiekowi, został posłany do więzienia, gdzie stracił wiarę w Człowieka Wszechmogącego i gdzie odkrył po raz pierwszy wygnanego Boga”.

Całość szkicu „Sołżenicyn i triumf Winstona Smitha” jest dostępny na stronie „Christianitas”, gdzie również można zapoznać się z innymi tekstami Josepha Pearce’a. Gorąco zachęcam do lektury.

Comments

Popular posts from this blog

Najnowszy BookTube w "Kultywatorze". Tym razem o filozofii i dzieciach oraz nowa biografia autorstwa Wojciecha Wencla

Z jakiegoś powodu nie można odtworzyć nagrania, ale wciąż można je zobaczyć na portalu PCh24.pl: PILIPIUK, PORZEZIŃSKI, OBARA || MARSZ PORNOGRAFII PRZEZ KULTURĘ. TEŻ NA PRAWICY! - PCh24.tv – Prawa Strona Internetu

"Samotna pani z Dulwich" Maurice'a Baringa już zapowiadana na stronie Wydawnictwa Tyniec!

Na stronie Wydawnictwa Benedyktynów Tyniec jest już zapowiedź "Samotnej pani z Dulwich" Maurice'a Baringa w moim przekładzie. Książka ukazuje się w ramach Biblioteki Christianitas. Mam nadzieję, że wkrótce ten piękny utwór będzie można już nabyć i przeczytać wreszcie po polsku. A tymczasem można zobaczyć okładkę, która moim zdaniem jest po prostu piękna i przeczytać opis oraz fragment samego utworu. Szczegóły na stronie wydawnictwa Tyniec:  Samotna pani z Dulwich (tyniec.com.pl)

BookTube: O feministkach i "Największych kłamstwach XXI wieku", czyli polski Wierchowieński łże jak pies