Skip to main content

Muzyka w czasie zarazy, czyli Pearce o marksistowskim obłędzie na uczelniach USA


Joseph Pearce w jednym z najnowszych swoich szkiców pisze o sytuacji na amerykańskich uczelniach na przykładzie nauczania muzyki. Ci z czytelników, którzy pamiętają czasy komunizmu, mogą przecierać oczy ze zdumienia, bo przecież są to rzeczy znane im bardzo dobrze z PRL-u.

Autor pisze m.in. „W dzisiejszym sekularnie fundamentalistycznej i filozoficznie materialistycznej akademii nei ma miejsca na głosy dysydenckie. Nie ma tolerancji dla tych, którzy odchodzą od linii partii. Jakakolwiek sugestia, że członek kadry odbiegł od stwierdzeń dogmatycznych radykalnego relatywizmu, prowadzi do jego prześladowania przez studentów, jak również przez instytucję; a jeśli nie wyrazi skruchy i nie odwoła swych poglądów, aż do jego zwolnienia ze skutkiem natychmiastowym jako heretyka, którego poglądów nie można tolerować”.

Cały tekst Josepha Pearce’a pt. „Muzyka w czasie terroru, czyli eurofobiczny marksizm kulturowy” został zamieszczony w moim przekładzie na portalu PCh24.pl. Zachęcam do lektury.

Comments

Popular posts from this blog

BookTube o najnowszej książce Wojciecha Chmielewskiego "Sylwia z Gibalaka"

Premiera! Nowa książka w moim przekładzie!

S ą już egezmplarze autorskie "Świątobliwych zdrad". Książka, której autorką jest Martha Alegria Reichmann de Valladares, ukazała się nakładem Wydawnictwa AA w moim przekładzie. Rzecz smutna, bo mówiąca o korupcji na najwyższych szczeblach hierarchii watykańskiej, o skandalu homoseksualnym i jego kryciu oraz o przyjaźni ambasadora Hondurasu i jego rodziny z wysoko postawionym w hierarchii watykańskiej duchownym, który ostatecznie zostawił wdowę po amabasdorze i jego córki na lodzie po wkręceniu ich w szwindel finansowy...

Jane Austen: Gigant literacki nie tylko wśród kobiet

Na portalu „Christianitas” opublikowano kolejny szkic Josepha Pearce’a w moim przekładzie. Tym razem autor w swoim krótkim, acz treściwym tekście pisze o Jane Austen i jej znaczeniu w literaturze nie tylko angielskiej. Auto uważa, że spokojnie „można wymienić ją jednym tchem z Tołstojem, Dostojewskim i Dickensem. Niewielu w istocie dorasta jej do pięt pod względem czystego blasku jej dzieła i przenikliwych głębi, które sonduje”. Autor pisze też o stosunku wielkiej angielskiej pisarki do Kościoła katolickiego „w czasie, kiedy antykatolicka bigoteria i sekciarstwo stanowiły standardowe stanowisko w kulturze angielskiej”. O tym wszystkim i więcej można przeczytać w szkicu „Geniusz Jane Austen” . Photo by Paolo Chiabrando on Unsplash