Skip to main content

Black Lives Matter i kult jednostki po amerykańsku

Na portalu PCh24.pl ukazał się mój krótki tekst na temat Patrisse Khan-Cullors, współzałożycielki lewicowej organizacji Black Lives Matter. Otóż dowiedziałem się, że Facebooku blokuje możliwość zamieszczenia linku do oryginału artykułu w „New York Post”,  na którym m.in. oparłem swój „news”. Cenzorom z Facebooka najwidoczniej nie spodobało się to, że artykuł opisuje hipokryzję lewicowej działaczki, która zakupiła cztery domy za łączną kwotę 3,2 miliona dolarów. Notabene osobiście mam wątpliwości, czy w przypadku działaczy lewicowych można w ogóle mówić o hipokryzji, czy raczej należałoby to nazwać „kalizmem” od imienia bohatera powieści Sienkiewicza. Bo czy można mówić o hipokryzji tam, gdzie jak się wydaje nie ma żadnych stałych norm?

Ponieważ własny tekst z PCh24.pl udało mi się zamieścić na Facebooku bez trudu, postanowiłem spróbować zamieścić też link z „New York Post”. Okazało się to niemożliwe, co można sobie zobaczyć na dołączonym tzw. „Print Screenie”. To kolejny przykład praktycznie już codziennych praktyk cenzorskich korporacji określanych jako tzw. „Big Tech”. Działacze BLM są nieskazitelni i nie podlegają krytyce. Oto mamy „kult jednostki” made in the USA.

Mój tekścik „Współzałożycielka Black Lives Matter inwestuje miliony w nieruchomościach...” można przeczytać na portalu PCh24.pl.

 

Comments

Popular posts from this blog

BookTube: O feministkach i "Największych kłamstwach XXI wieku", czyli polski Wierchowieński łże jak pies

Najnowszy BookTube w "Kultywatorze". Tym razem o filozofii i dzieciach oraz nowa biografia autorstwa Wojciecha Wencla

Z jakiegoś powodu nie można odtworzyć nagrania, ale wciąż można je zobaczyć na portalu PCh24.pl: PILIPIUK, PORZEZIŃSKI, OBARA || MARSZ PORNOGRAFII PRZEZ KULTURĘ. TEŻ NA PRAWICY! - PCh24.tv – Prawa Strona Internetu

"Samotna pani z Dulwich" Maurice'a Baringa już zapowiadana na stronie Wydawnictwa Tyniec!

Na stronie Wydawnictwa Benedyktynów Tyniec jest już zapowiedź "Samotnej pani z Dulwich" Maurice'a Baringa w moim przekładzie. Książka ukazuje się w ramach Biblioteki Christianitas. Mam nadzieję, że wkrótce ten piękny utwór będzie można już nabyć i przeczytać wreszcie po polsku. A tymczasem można zobaczyć okładkę, która moim zdaniem jest po prostu piękna i przeczytać opis oraz fragment samego utworu. Szczegóły na stronie wydawnictwa Tyniec:  Samotna pani z Dulwich (tyniec.com.pl)