Skip to main content

Black Lives Matter i kult jednostki po amerykańsku

Na portalu PCh24.pl ukazał się mój krótki tekst na temat Patrisse Khan-Cullors, współzałożycielki lewicowej organizacji Black Lives Matter. Otóż dowiedziałem się, że Facebooku blokuje możliwość zamieszczenia linku do oryginału artykułu w „New York Post”,  na którym m.in. oparłem swój „news”. Cenzorom z Facebooka najwidoczniej nie spodobało się to, że artykuł opisuje hipokryzję lewicowej działaczki, która zakupiła cztery domy za łączną kwotę 3,2 miliona dolarów. Notabene osobiście mam wątpliwości, czy w przypadku działaczy lewicowych można w ogóle mówić o hipokryzji, czy raczej należałoby to nazwać „kalizmem” od imienia bohatera powieści Sienkiewicza. Bo czy można mówić o hipokryzji tam, gdzie jak się wydaje nie ma żadnych stałych norm?

Ponieważ własny tekst z PCh24.pl udało mi się zamieścić na Facebooku bez trudu, postanowiłem spróbować zamieścić też link z „New York Post”. Okazało się to niemożliwe, co można sobie zobaczyć na dołączonym tzw. „Print Screenie”. To kolejny przykład praktycznie już codziennych praktyk cenzorskich korporacji określanych jako tzw. „Big Tech”. Działacze BLM są nieskazitelni i nie podlegają krytyce. Oto mamy „kult jednostki” made in the USA.

Mój tekścik „Współzałożycielka Black Lives Matter inwestuje miliony w nieruchomościach...” można przeczytać na portalu PCh24.pl.

 

Comments

Popular posts from this blog

Premiera! Nowa książka w moim przekładzie!

S ą już egezmplarze autorskie "Świątobliwych zdrad". Książka, której autorką jest Martha Alegria Reichmann de Valladares, ukazała się nakładem Wydawnictwa AA w moim przekładzie. Rzecz smutna, bo mówiąca o korupcji na najwyższych szczeblach hierarchii watykańskiej, o skandalu homoseksualnym i jego kryciu oraz o przyjaźni ambasadora Hondurasu i jego rodziny z wysoko postawionym w hierarchii watykańskiej duchownym, który ostatecznie zostawił wdowę po amabasdorze i jego córki na lodzie po wkręceniu ich w szwindel finansowy...

BookTube: O feministkach i "Największych kłamstwach XXI wieku", czyli polski Wierchowieński łże jak pies

Jane Austen: Gigant literacki nie tylko wśród kobiet

Na portalu „Christianitas” opublikowano kolejny szkic Josepha Pearce’a w moim przekładzie. Tym razem autor w swoim krótkim, acz treściwym tekście pisze o Jane Austen i jej znaczeniu w literaturze nie tylko angielskiej. Auto uważa, że spokojnie „można wymienić ją jednym tchem z Tołstojem, Dostojewskim i Dickensem. Niewielu w istocie dorasta jej do pięt pod względem czystego blasku jej dzieła i przenikliwych głębi, które sonduje”. Autor pisze też o stosunku wielkiej angielskiej pisarki do Kościoła katolickiego „w czasie, kiedy antykatolicka bigoteria i sekciarstwo stanowiły standardowe stanowisko w kulturze angielskiej”. O tym wszystkim i więcej można przeczytać w szkicu „Geniusz Jane Austen” . Photo by Paolo Chiabrando on Unsplash